تولید محتوا - aria rezaiefar
2
rtl,page-template-default,page,page-id-2,ajax_fade,page_not_loaded,,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-16.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

تولید محتوا

بازاریابی محتوایی چیست ؟

 

این نوع از بازاریابیِ می‌کوشد تا با به‌اشتراک‌گذاری محتوای آموزشی، سرگرم‌کننده یا آگاهی‌بخش، به خوانندگان در تصمیم گیری هایشان کمک کند.اگر بازاریابی محتوایی به شکلی درست انجام شود می تواند نتیجه آن به اقدام مشتری برای خرید منجر شود. وقتی به طور مرتب و مستمر شما محصول خود را در معرض دید می گذارید و با مخاطبانتان ایجاد ارتباط می کنید نقش خود را در ذهن آن ها روز به روز پررنگ تر می کنید تا جایی که این اتفاق در نهایت منجر به خرید از شما می شود.

در حقیقت در این نوع بازاریابی، مردم را به خرید مجبور نمی‌کنیم؛ بلکه به آنها کمک می‌کنیم تا بهترین تصمیم را بگیرند و شاید بهترین تصمیم آنها در این میان شما باشید.در ادامه به دلایل ضروری تولید محتوا می پردازیم.

 

 

۷ دلیل برای اینکه چرا باید تولید محتوا کنیم

 

۱.محتوا با مخاطب ارتباط می‌سازد.

مردم همواره علاقه دارند تا خواسته هایشان را بیان کنند.چیزهایی که دوست دارند را دنبال کنند و با برند مورد علاقشون تعامل داشته باشند. تولید محتوا، ارتباط و ارتباط اعتماد ایجاد می‌کند.

۲.حوصله آدم ها کم شده و کمتر کسی وقت خود را صرف خواندن مطالب تبلیغاتی می کند.

دوپامین همان هورمونیست که مربوط به دریافت پاداش  در مغز ما  می شود. وقتی ما با مطلبی مفید یا سرگرم کننده مواجه می شویم این هورمون درمغز ما شکل می گیرد که باعث ایجاد حس شادی و خوشحالی می شود. ما با تولید مطالب آموزنده یا سرگرم کننده می توانیم باعث ترشح هورمون دوپامین در مغز مخاطب شویم و با خوشحال کردن وی توجه او را به خواندن مطالب مربوط به تبلیغاتمان جلب کنیم. مردم دیگر حوصله خواندن آگهی های تبلیغاتی را ندارند. باید چیز بیشتری به آنها ارائه کنید و ارزشی نو بیافزایید.

 

۳.بازاریابی سنتی خطاب به مردم صبحت می‌کند، بازاریابی محتوا با مردم صحبت می‌کند.

دیگر زمان این نیست که به مشتری بگویید محصول ما خیلی خوب است و لطفا بخرید. شما با نشان دادن جنبه های مختلف محصول یا خدماتتان و بیان فواید آن به طور ناخودآگاه مشتری را ترغیب به خرید محصول خود می کنید.

 

 

۴.تولید محتوا و نتیجه آن در موتور های جستجو (سئو)

هرچه مطالب مفید تر و مناسب تر تولید کنید دسترسی به شما در موتور های جستجو راحت تر می شود و امتیاز بیشتری کسب می کنید. شما می توانید با تکیه بر تجربه تیم و با دیدن لیست قیمت های ما انتخابی هوشمند داشته باشید.

 

۵.اطلاع رسانی و آگاهی بخشی

گاهی ممکن است اطلاعات یا خبری را بخواهید به گوش مخاطب برسانید. یا  در یک روز خاص مردم را به مسابقه دعوت کنید. قطعا بهترین رسانه برای این کار شبکه های اجتماعی و سایت شما می باشد.

 

۶.بیشتر دیده می شوید.

متخصصین بازاریابی معتقدند برای اینکه بتوانید محصولی را بفروشید لازم است حداقل ۷ بار مخاطب آن را ببینید یا با آن برخورد داشته باشد. حالا تصور کنید این دیدار ها با تعامل در هم آمیزد و مشتری به طور آنلاین بتواند سوالات خود را مطرح کند و پاسخ مورد نظرش را دریافت کند. چه چیز بهتر از این !؟

 

۷.افزایش سهم مشتری در فرایند تصمیم‌گیری و خرید

وقتی که مخاطب بتواند در مورد کالا یا خدمات شما نظر بدهد و نتیجه اش را ببیند علاوه بر اینکه احساس می کند به وی اهمیت داده شده، این حس در وی ایجاد می شود که سهمی مهم در کسب و کار شما دارد و ممکن است به طور مسئولانه محصول شما را به دیگران معرفی و تبلیغ می کند.